048 3211 211
048 3211 211
x

Budúce mamičky od 1.2.2018 sú pre Vás pripravené zmeny

Domov >Blog > Budúce mamičky od 1.2.2018 sú pre Vás pripravené zmeny
blog_post_Zdroj ilustračného obrázka: freepik.com

Feb 06, 2018

Budúce mamičky od 1.2.2018 sú pre Vás pripravené zmeny

Niektoré z poplatkov, ktoré si do teraz museli budúce mamičky pri pôrode zaplatiť sa od 1.februára tohto roka stali minulosťou. Mamičky tieto zmeny určite potešia.

Zrušenie poplatkov bolo verne publikované už koncom minulého roka ministrom zdravotníctva Slovenskej republiky pánom Tomášom Druckerom, do platnosti sa tieto zmeny dostali pred niekoľkými dňami.

Tieto zmeny sa však týkajú a budú platné iba v štátnych nemocniciach. V súkromných nemocniciach sa poplatky nerušia.

Budúcim mamičkám tým pádom odpadne finančná záťaž, ktorá sa môže v konečnom dôsledku vyšplhať k desiatkam ušetrených eur a to konkrétne na poplatku za prítomnosť otca pri pôrode a použitie epidurálnejinjekcii, ktorá často mamičkám pokiaľ je včas podaná uľaví od bolesti.

Poplatok za výber lekára pri pôrode sa rušiť nebude, nakoľko sa na tomto fakte ministerstvo po rokovaniach s nemocnicami nedohodlo.

Tento rok sa chce Ministerstvo zdravotníctva sústrediť aj na problematiku Baby Friendly certifikátov (certifikát nemocníc, ktoré sú priateľské k deťom) a venovať sa celkovej otázke skvalitňovania pôrodníctva na Slovensku.

To ako tieto zmeny a ďalšie pripravované skvalitnia slovenské pôrodníctvo ukáže len čas. Všetkým budúcim mamičkám držíme palce.

Váš Rodinný lekár je tu pre Vás vždy keď ho potrebujete 24 hodín 7 dní v týždni.