048 3211 211
048 3211 211
x

​Telemedicína: výhody a nevýhody

Domov >Blog > ​Telemedicína: výhody a nevýhody
blog_post_Zdroj ilustračného obrázka: freepik.com

Nov 30, 2017

Telemedicína: výhody a nevýhody

To čo je telemedicína sme si priblížili v článku minulí týždeň. Dnes si povieme viac o tom aká výhody a nevýhody má telemedicína v dnešnej dobe.

Výhody telemedicíny

Telemedicína je výhodná hlavne pre pacientov, ktorí majú lekára vzdialeného od miesta svojho bydliska a tým pádom dokážu dostať zdravotnú starostlivosť vo svojom domove.

  • Zvýšený prístup: možnosť poskytnutia zdravotnej starostlivosti všetkým (prekonanie veľkej vzdialenosti, neschopnosť dostať sa k lekárovi do ambulancie) prostredníctvom telefonickej a on-line komunikácie. Dostupnosť lekára 24/7.
  • Pohodlie: pacient nemusí zbytočne jazdiť k lekárovi a čakať v čakárni plnej iných pacientov.
  • Strata zábran: niektorí pacienti majú problém otvorene z očí do očí hovoriť o svojich zdravotných problémoch s lekárom. Komunikácia cez telefón zaručuje určitý druh anonymity.
  • Zníženie rizika infekcie: pacienti sa nemusia báť, že počas čakania u lekára sa nakazia nejakou infekciou, ktorá na nich môže čakať v čakárni.
  • Zníženie zabudnutia na termín u lekára: pacient si sám zvolí, kedy zavolá lekárovi a bude riešiť svoj zdravotný problém

Nevýhody telemedicíny

Tak ako má každá minca dve strany, aj telemedicína môže mať nevýhody.

  • Legislatíva: nie všetky úkony lekára prostredníctvom telemedicíny sú už legislatívne ošetrené (predpisovanie liekov je možné iba v ambulancii lekára osobne).
  • Technická podpora: poskytovateľ telemedicíny ako aj príjemca musí mať technologickú podporu (minimálne telefónny signál).

Váš Rodinný lekár je tu pre Vás vždy keď ho potrebujete nech ste kdekoľvek.